Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu lietotājus ar kvalitatīvu, drošu un lietotāju vajadzībām un interesēm atbilstošu saturu. Nospiežot pogu Piekrītu, kā arī turpinot lietot šo pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Ja vietnes izmantošanas laikā Jūs pārdomājat un vēlaties atcelt savu piekrišanu, Jūs vienmēr varat veikt nepieciešamās izmaiņas pārlūka iestatījumos un dzēst saglabātās sīkdatnes. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politika ir pieejama šeit.

Skip to content

Stikla paketes

Stikla paketes - mūsdienīgs līdzeklis, kas racionāli paaugstina telpu siltuma un skaņas izolāciju. Pakešu logi ir izstrādājums, kas sastāv no diviem vai trim stikliem, kas ir savstarpēji hermētiski savienoti un aizpildītu ar sausināto gāzi. Gaisīgu slānīšu biezums variējas 6-20mm robežās un ir fiksēts ar alumīnija profila rāmīšiem („speiseriem”), kas aizpildīti ar sausinātu materiālu (molekulāru sietu). Izmantotās mūsdienīgās hermetizācijas metodes ļauj sasniegt teicamas stikla paketes īpašības: hermētiskumu, siltuma un skaņas izolāciju, kā arī - tās ir paredzētas ilgstošai ekspluatācijai.Pateicoties mūsdienīgām tehnoloģijām mēs radīsim Jūsu telpas sausas, siltas, gaišas un mājīgas.

 

Vienkameru stikla paketes

Vienkameru stikla paketes – sistēma, kas sastāv no 2 stikliem, kur katra biezums ir 4mm. Saskaņā ar standartiem, rāmju attāluma biezums ir 12-16mm. Kā noteikums, vienkameru stikla paketes izmanto ekonomijas nolūkos balkonos un logos tajos gadījumos, kad balkons vai lodžija ir stikloti. Tāpat, vienkameru stikla paketes tiek plaši izmantotas telpās, kurās nav nepieciešama augsta siltuma un skaņas izolācija.Šādu stikla pakešu galvenā īpašība ir to konstrukcija, kas sastāv no diviem stikliem, kas ir savstarpēji atdalīti ar gaisa telpu. Šādas stikla paketes izmantošana ļauj samazināt siltuma zudumu līdz 40% un samazināt trokšņa līmeni telpās līdz 60-70%. Vienkameras stikla paketes izmaksas ir salīdzinoši nelielas, jo to izmantošanā tiek izmantots neliels daudzums materiāla.

Tiek iedalītas standarta un energotaupības vienkameras stikla paketes. Standarta atšķiras no parastajiem koka logiem ar hermētismu, kas ļauj saglabāt siltumu, kā arī novērst kondensāta rašanos, kas savukārt, ļauj izvairīties no salā radušajām plaisām. Noteikti jāatzīmē fakts, ka vienkameru stikla paketes pēc savas skaņas un siltuma izolācijas īpašībām ir būtiski zemāka līmeņa par divkameru. Saskaņā ar veiktajiem pētījumiem, uz vienkameru stikla paketēm kondensāts sāk veidoties jau pie -5 C temperatūras.

 

Vienkameru stikla pakešu pielietojums nav ieteicams tajās klimatiskajās zonās, kur gaisa temperatūra mēdz būt zemāka par -8-10 C. Kā to plusus var minēt stikla, kā arī visas konstrukcijas vieglumu, kas noteikti sniedz lielāku ekonomiju furnitūras izvēlē un uzstādīšanā. Vienas kameras stikla pakešu logiem var izvēlēties daudz plānāku, un līdz ar to – arī daudz lētaku furnitūru. Furnitūras lietošanas laiks būs nedaudz ilgāks, ņemot vērā, ka uz attiecīgajiem elementiem būs minimāla slodze.

Vienas kameras pakešu logi ir ar augstu gaismas caurlaidību un to uzstādīšana ļauj ieekonomēt  naudas līdzekļus, jo ir salīdzinoši mazāki izdevumi par telpu apgaismojumu.

 

Energotaupības vienkameru stikla paketēm ir daudz konkurētspējīgu īpašību, no kurām galvenās ir gaismas un siltuma nelielā caurlaidība siltajā laikā. Savukārt, ziemā tāds stiklojums ļauju nodrošināt maksimālu gaismas caurlaidību un siltuma noturību. Stikla virsma ir noklāta ar īpašu sudraba jonu pārklājumu, bet šāds pārklājums nemazina gaismas caurlaidību.

 

Vienkameru stikla pakešu darbības princips balstās uz gaismas atstarojuma fizikas likumiem. Siltums, kas virzīts uz loga pusi atspīd no jonu pārklājuma un tiek atspīdēts atpakaļ telpā. Savukārt, otras, iekšējās puses, notiek tāds pat process, kas ļauj saglabāt siltumu aukstajā periodā, bet vasarā tieši pretēji – saglabāt vēsumu. Stikla pakešu siltumizolācijas energotaupības īpašības 21 reizi pārsniedz tādu stikla pakešu īpašības, kurām nav energotaupības īpašību.

 

Lai paaugstinātu energotaupību, kā zināms, atstatumu starp stikliem aizpilda ar inertu gāzi (argonu, kriptonu), kam siltuma novadīšanas līmenis ir ļoti zems. Stikla kamera tiek aizpildīta ar inertu gāzi uz 60-90%.

 

Ārejā stikla izgatavošanai izmanto standarta stiklu M1 vai M0. Tāpat, veicot pasūtījumu ir iespējams izvēlēties arī stikla krāsu, kas var būt gan parasti caurspīdīgais, gan arī jebkuras citas krāsu gammas. Iekšējā stikla izgatavošanai izmanto to pašu tipu. Kā iekšējo hermētiķi izmanto butila, bet ārējā stikla izgatavošanai izmanto silikona vai pussulfīda hermētiķus.

 

Kad izgatavo un montažē vienkameru stikla paketes ir iespējams arī izmantot speciālas plēves: arhitektoro (aizsardzības), dekoratīvo (krāsaino). Stikla izvēle ir svarīgs un atbildīgs process, kas prasa no pasūtītēja precīzu izvirzīto mērķu un uzdevumu analīzi.  Gadījumā, ja, piemēram, ārpilsētas mājā ir ierīkota autonomā apkures sistēma, ir vērts ierīkot energotaupības stiklus, kas uz siltuma zuduma efekta ļaus ietaupīt apkures izdevumus. Float-stikla pielietojums derēs tiem, kas vēlas iegūt ideāli taisnu logu, kam nebūtu itin nekādu optisku defektu.

 

Montāžas process ir jāveic maksimāli precīzi. Jebkura neprecizitāte var radīt stikla paketes hermetizācijas procesu, kā sekas būs tā nomaiņas nepieciešamība. Pirms loga uzstādīšanas nepieciešams precīzi noteikt vienkameras stikla paketes funkcionalitātes nepieciešamību, kā arī iespējas un tikai pēc tam, kad tas viss ir rūpīgi izvērtēts, var uzsākt konstrukcijas montāžas.

Divkameru stikla paketes

Svarīgākā loga daļa ir stikla pakete. Tieši tā vislielākajā mērā nosaka skaņas un siltuma izolācijas līmeni. Stikla pakete – tas ir stiklu bloks ar hermētiskām kamerām starp tiem. Stiklu skaits var būt no 2 līdz 4. Tie ir savstarpēji savienoti ar speciāla rāmja palīdzību.
Stikla pakešu īpašības ir atkarīgas no to konstrukcijas un no stikla tipa. Visbiežāk tiek izmantoti vienas un divu kameru stikla paketes. Bet dzīvojamo platību iestiklošanai tomēr iesaka otro – divu kameru – variantu. 

Divu kameru stikla paketes ir lieliska alternatīva parastajām stikla paketēm ar vienu kameru. Šādas paketes sastāv no 3 stikla loksnēm. Divkameru stikla paketes ir vairāku veidu. Pirmkārt, tādas uzstāda lai palielinātu skaņas izolāciju un siltuma noturības līmeni. Tādu efektu panāk, pateicoties īpašai divu kameru stikla paketes uzbūvei. Īpašā uzbūve ir tajā apstaklī, ka to stiklu biezums mēdz būt dažāds. Tas, savukārt, paaugstina stikla paketes skaņas izolācijas līmeni. Divu kameru stikla pakešu stikla biezums ir no 4 līdz 6mm, savukārt, starpslāņa biezums var būt no 6 līdz 16 mm.

 

Divu kameru stikla pakešu priekšrocības:

  1. Tādas stikla paketes, salīdzinot ar vienkameru stikla paketēm, samazina siltuma zudumu par apmēram 40-50%.

  2. Palielinās skaņas izolācijas līmenis. Telpās trokšņu līmenis samazinās aptuveni 2,2 reizes.

  3. Kondensāta rašanās veidojas pie āra gaisa temperatūras no -18C. Vienas kameras stikla paketēm tas veidojas jau pie -5 C.

  4. Stikla paketes biezums var sasniegt 44mm, tai laikā, kad vienkameras stikla paketes biezuma maksimums var būt 24 mm.  

 

Bez augstāk minētā, divu kameru stikla paketes, salīdzinājumā ar vienkameru stikla paketēm, ir ieteicams likt dzīvojamās telpās. Īpaši tas ievērojams starpsezonu laikā. Tad nav nepieciešamas papildus apsildāmās ierīces, kas, savukārt, ne tikai taupīs ģimenes locekļu veselību, bet arī finanses kopumā. Jo pretējā gadījumā par elektroenerģiju būs jāmaksā ievērojamas summas.

 

Bet, neskatoties uz visām augstāk minētajām priekšrocībām, vienkameru stikla paketēm ir arī nepilnības. Galvenokārt tās saistītas ar konstrukcijas svaru. Divu kameru stikla paketes ir gandrīz divreiz smagākas par vienkameru stikla paketēm. Vienkameru stikla paketes ir vieglāk gan celt, gan transportēt. Dēļ   fakta, ka divkameru stikla kameras ir daudz smagākas, tām ir arī daudz lielāka slodze uz visu konstrukciju: rāmi, atveri un furnitūras elementiem. Tādēļ šādi logi kalpo salīdzinoši īsāku laika periodu. Un, protams, tādas stikla paketes arī izmaksās dārgāk.

 

Reizēm tādēļ, lai papildus paaugstinātu siltumizolācijas līmeni, iekšējo stiklu pārklāj ar īpašu zemas emisijas klājumu. Tad tā jau būs energotaupības divu kameru stikla pakete. Bet, lai paaugstinātu skaņas izolāciju, liek dažāda biezuma stiklus, turklāt - dažādos atstatumos.

 

Kas attiecas uz stikla pakešu pielietojumu, divkameru stikla paketes liek praktiski visur – gan stiklotās ofisu telpās, gan administratīvās ēkās, tāpat arī dzīvokļos, vasarnīcās, ārpilsētas mājās. Visbiežāk tādas stikla paketes liek dzīvokļos, jo tur gaiss ir vairāk mitrs un aizsvīduši logi ir bieža parādība. Īpaši bieži kondesāts veidojas virtuvēs, tādeļ tur likt šādus logus ir jo īpaši ieteicams. Bez tam, tādas stikla paketes ļoti ieteicams likt, iestiklojot lodžijas, kad ārējā lodžijas vai balkona daļa tiek izmantota kā atsevišķa istaba.

 

Ļoti ieteicams izvēlēties divu kameru stikla paketes, ja telpu logi iziet uz trokšņainas ielas pusi vai blakus atrodas restorāns, deju klubs vai kafejnīca. Tāpat tādas stikla paketes būs ļoti piemērotas telpās, kur ziemās ir īpaši vēss. Logus ar 3 stikliem parasti izvēlas likt privātmājās - tie jūtami palīdz ieekonomēt uz mājas apkuri, dēļ minimālā siltuma zuduma līmeņa. Līdz ar to - divu kameru stikla paketes pilnībā atbilst mūsu klimatiskajai zonai. Tiem ir plašs pielietojums. Tādu stikla pakešu ierīkošana ir ieteicama visās dzīvojāmās ēkās.